Skip to main content
Resources for:

In 2019, the inaugural year of the National Team Development Program, a pool of more than 1,400 boys and girls participated in the Phase 1 regional trials. The following players were invited to the Boys U15 National Combine.

2019 NTDP U15 women's Combine

Name School Club
Adele Atherton Head Royce (Calif.) Atomic
Katharine Becker Princeton (N.J.) Ultimate
Marina Bergin Harborfields (N.Y.) Yellow Jackets
Ava Besson Walton (Ga.) Eaglestix
Emily Bradac Regis Jesuit (Colo.) Team 180
Gracie Britton Christian Brothers (N.Y.) Ethix
Anna Brown Unionville High School (Pa.) Ultimate
Katie Buck Moorestown (N.J.) South Jersey Select
Lane Calkins Naples (Fla.) LaxManiax
Kaitlyn Carney Franklin (Mass.) Goldstar
Katie Clare Bayport-Blue Point (N.Y.) Yellow Jackets
Kylee Colbert North Shore (N.Y.) Yellow Jackets
Acacia Connor Notre Dame Prep (Md.) C2 Select
Noel Cumberland Maryvale Prep (Md.) Skywalkers
Ava deLyra Wando (S.C.) CT Dodgers
Reagan Digby Valor Christian (Colo.) Skywalkers
Emma Dixon St.Paul's (Md.) Coppermine
Jordan Dobin   All Lax LLC
Shea Dolce Darien (Conn.) CT Grizzlies
Haven Dora Trinity Hall (N.J.) Centercourt
Kori Edmonson McDonogh (Md.) M&D
Charlotte Edwards Saint Ignatius (Calif.) Tenacity Elite
Sophie Edwards Saint Ignatius (Calif.) Tenacity Elite
Madison Epke Guilford (Conn.) Nor'easter
Devin Fabry Upper Dublin (Pa.) HEADStrong Philly
Samantha Forrest Glastonbury (Conn.) CT Dodgers
Maggie Golder Pennsbury (Pa.) Ultimate
Kate Hanlon Lake Highland Prep (Fla.) Lax Maniax
Ryan Hapgood Darien (Conn.) CT Grizzlies
Charlotte Hodgson Penn Charter (Pa.) Big 4 HHH
Molly Horrigan McDonogh (Md.) Skywalkers
Chloe Humphrey Darien (Conn.) CT Grizzlies
Anna Kaplan Twin Valley (Pa.) PA Express
Emma Kelly Plainedge (N.Y.) Team Elevate
Madeline Kim Palo Alto (Calif.) NorCal Rize
Merrill Klein Ridgewood (N.J.) BBL
Ella Kokinis Garrison Forest (Md.) Coppermine
Minje Kwun Hockaday School (Texas) GRIT Lacrosse
Isabel Lahah St. Georges (Mass.) Mass Elite
Cydney Lisk Glenelg Country (Md.) Hero's
Abigail LoCascio St. Anthony's (N.Y.) LI Top Guns
Makena London McDonogh (Md.) M&D
Bridget Lonsinger Verona (N.J.) DEWLAX
Emma LoPinto Manhasset (N.Y.) Liberty Lacrosse
Abigail Lyons Carle Place (N.Y.) LI Top Guns
Kaylie Mackiewicz Northport (N.Y.) Yellow Jackets
Gianna Monaco Lenape (N.J.) Ultimate
Kathryn Morissey Skaneateles (N.Y.) Salt City Snipers
Emma Muchnick Suffern (N.Y.) Mad Dog
Betty Nelson Columbine (Colo.) 3D Colorado
Alexis Niblock Bayport-Blue Point (N.Y.) Yellow Jackets
Paris Panagopoulos Friends (N.Y.) Yellow Jackets
Cate Parsells Agnes Irwin (Pa.) Ultimate
Emma Raines Twin Valley (Pa.) PA Express
Olivia Ripple    
Olivia Rongo Westhampton (N.Y.) Title Nine Lacrosse Club
Emily Scorcia Bay Shore (N.Y.) LI Top Guns
Lindsey Serafine Our Lady of Mercy (N.J.) South Shore Lacrosse
Natalie Shurtleff St. Paul's (Md.) M&D
Harper Skeie Palos Verdes (Calif.) Fire Lacrosse
Kendall Steer St. Paul's (Md.)  
Lainey Straub Downingtown West (Pa.) Phantastix
Amanda Sudnik St. Paul's (Md.) Yellow Jackets
Julia Suriano Bryn Mawr (Md.) Skywalkers
Kate Timarky Centereach (N.Y.) Yellow Jackets
Jocelyn Torres Glenelg (Md.) Hero's
Caitlin Tuttle Morristown (N.J.) Building Blocks Lacrosse
Caroline Uniacke Notre Dame Academy (Mass.) Mass Elite
Alyssa Vasquez Potomac (Va.) Cavaliers
Brooke Vinson Bryn Mawr (Md.) TLC
Carly Wilson Radnor (Pa.) Big 4 HHH
Sydney Wilson Radnor (Pa.) Big 4 HHH
Alyeska Yee-Jenkins Oakton (Va.) VA Metro